Среќен роденден!

Меѓу денешните славеници на родендени се наоѓаат ракометари на Монпелје и Порто кои доаѓаат од земји преку океанот.

Аргентинецот Диего Симонет, кој настапува во шампионот на Европа од 2018 година, Монпелје денеска ќе го прослави својот 30. роденден.

На денешниот список е и Кубанецот Хоан Бланко Баласкез, кој настапува во редовите на шампионот на Португалија, Порто. Тој полни 24 години.

Среќен роденден Диего и Хоан!