Среќен роденден!

На списокот на славеници на родендени  денеска нема голем број на ракометари.

Тука е голманот кој лани бранеше за Борец и беше на поширокиот список на кадетската селекција, Бојан Солев. Тој денеска полни 19 години.

На списокот е и ракометарот на Савехоф, Швеѓанецот Понтус Бролин. Се работи за играч кој исто така полни 19 години.

Среќен роденден Бојан и Понтус!