Среќен роденден!

На 23 декември славеник на роденден е репрезентативецот на Шведска и ракометар на Кил, Никлас Екберг.

Крилото на Швеѓаните и тимот од Германија денеска ќе наполни 31 година.

Среќен роденден Никлас!