topka rakomet mreza

Среќен роденден!

Меѓу тројцата славеници денеска нема македонски ракометари и ракометарки.

Јанек Клајн кој е дел од екипата на Барселона денеска ќе наполни 20 години. Германецот е дел од тимот на Каталонците, а сезонава беше на списокот на пријавени за настап во Лигата на шампионите.

Роденден слави и Бис Бартломиеј од Полска. Ракометарот на Келце ќе наполни 22 години.

Јурсвајли Лучијано, пак, ќе наполни 28 години. Се работи за Холанѓанка која настапува за екипата на Мец.

Среќен роденден Јанек, Бис и Јурсвајли!