Среќен роденден!

Репрезентативецот на Хрватска, кој играше за Загреб, а во новата сезона ќе биде дел од тимот на Висла Плоцк, Леон Шушња денеска прославува роденден. Тој денеска ќе наполни 26 години.

Роденден има и Швеѓанката од Савехоф, Изабела Муратиду. Таа денеска ќе го прослави својот 22 роденден.

Среќен роденден Леон и Изабела!