Среќен роденден!

Еден од Французите кои го носат дресот на Барселона денеска слави роденден. Се работи за Јанис Лене, кој ќе наполни 23 години.

Роденден има и Дамир Бичаниќ. Хрватот кој настапува во екипата на ППД Загреб денеска го слави својот 34. роденден.

И добро познатата Швеѓанка Изабеле Гулден, која игра за Ѓер е меѓу денешните славеници. Таа го прославува 30. роденден.

Французинката Мануела Дос Рејс која игра за Мец е точно десет години помала. Денеска ќе наполни 20 години.

Ана Турк, пак, е врсничка на Гулден. Хрватката од Подравка денеска полни 30 години.

Среќен роденден Јанис, ДАмир, Изабеле, Мануела и Ана.