Среќен роденден!

Меѓу славениците на родендени денеска се наоѓаат ракометари и ракометарки на тимовите на Спортинг, Будуќност и Битигхајм.

Португалецот Гонзало Грацио кој игра за Спортинг денеска ќе наполни 19 години.

Покрај него роденден има и Црногорката Ивана Годец. Ракометарката на Будуќност денеска станува полнолетна.

Во денешната конкуренција највозрасна е Даниела Густин. Швеѓанката која игра за Битигхајм полни 25 години.

Среќен роденден  Гонзало, Ивана и Даниела.