Среќен роденден!

Исто како вчера и денеска родендените ги имаат ракометари кои настапуваат низ тимовите во Европа.

Португалецот кој го носи дресот на Спортинг, Жоао Гуереира денеска полни 20 години.

Својот 26. роденден ќе го прослави Норвежанецот Ејвинд Танген, кој е ракометар на екипата на Скјерн.

Холанѓанката Нике Грот, која игра за екипата на Ѓер, пак, денеска е наполни 31 година.

Колешката на Јована Саздовска од Турингер, Германката Тира Бесерт е најмлата во денешната конкуренција и полни 17 години.

Среќен роденден Жоао, Ејвинд, Нике и Јована!