Среќен роденден!

Денеска на списокот на славеници се наоѓаат ракометари кои настапуваат во Шпанија и во Франција.

Романецот Андреј Бузле кој е дел од Барселона денеска ќе наполни 20 години.

Неговиот клупски колега, Шпанецот Едуардо Кале, пак, го слави својот 21. роденден.

Французинката Алисија Тубланк која ги брани боите на Брест, пак, денеска полни 23 години.

Среќен роденден Андреј, Едуардо и Алисија!