Среќен роденден!

На 22 април родендени слават еден ракометар и една ракометарка кои доаѓаат од меѓународната сцена.

Интернационалецот од Србија, кој настапува во редовите на Констанца, Никола Црноглавац денеска ќе наполни 27 години.

Германката Ксенија Смитс, која настапува во редовите на Мец, пак, ќе го прослави својот 25. роденден.

Среќен роденден Никола и Ксенија!