Среќен роденден Фарук!

Ракометарот на Еурофарм Работник, кој е еден од поискусните во тимот Фарук Мемиќ денеска е меѓу славениците. Тој денеска полни 35 години.

Роденден има и ракометарката на Вардар, Ангела Гроздановска. Таа денеска ќе наполни 17 години.

И Бразилката која настапува за тимот на Одензе, Џесика да Силва исто така е славеничка. Таа го слави својот 28. роденден.

Норвежанката од Кристијансанд, Перниле Бјорсет Вибе, пак, од денеска има 31 година.

Среќен роденден Фарук, Ангела, Џесика и Перниле!