Среќен роденден Олег!

Ракометарот од Украина кој долго беше дел од тимот на Вардар, Олег Маљцев денеска има роденден. Тој во својата кариера беше дел и од успесите на Металург, а денеска ќе наполни 46 години.

Покрај Маљцев роденден слави и Русинот Кирил Котов. Ракометарот на Чеховски медведи ќе наполни 27 години.

Среќен роденден Олег и Кирил!