Среќен роденден Мирко!

Голманот кој во последните неколку сезони редовно е меѓу најдобрите во светот, а брани за тимот на ПИК Сегед, Мирко Алиловиќ денеска има роденден.

Тој повеќе не е на голот на репрезентацијата на Хрватска иако е еден од најдобрите чувари на мрежата, а зад себе има многу настапи на големите натпреварувања. Денеска полни 35 годони.

Среќен роденден Мирко!