Среќен роденден Мартин!

Најдобриот ракометар на Словачка, кој во својата кариера мина голем број на посилни тимови меѓу кои беше и Барселона, Мартин Страновски денеска има роденден.

Во моментов Мартин игра за тимот на Татран Прешов, а денеска ќе наполни 34 години.

Среќен роденден Мартин!