Среќен роденден Дарио!

Денешниот список на родендени го почнува ракометарот на Металург 2, Дарио Кофиловски. Тој е играч кој е во генерацијата и на кадети, а е роден во 2000 година. Кофиловски денеска полни 19 години.

Исто така 19 години полнат и ракометарот и ракометарката кои се на овој список.

Станува Шпанецот Адријан Саскеиро Лопез, кој го носи дресот на Адемар и за Французинката од Мец, Илона Ди Роко.

Среќен роденден Дарио, Адријан и Илона!