Среќен роденден Даниел!

На списокот на денешните славеници се наоѓа и помалиот од браќата Душебаеви. Даниел Душебаев, кој во минатата сезона се врати во Келце и го комплетираше семејството бидејќи таму тренер е неговиот татко Талант, а игра и братот Алекс. Меѓутоа сезоната не ја заврши на терен поради повреда. Тој денеска полни 22 години.

 И Исланѓанецот од Флензбург, Сигвалди Гудјонсон е на списокот славеници. Тој денеска полни 25 години.

Соиграчот на Филип Талески во Рајн Некар, Германецот Патрик Грецки, пак, од денеска има 30 години.

Русинката од Ростов Дон, Анастасија Шавман која ќе наполни 20 години.

Среќен роденден Даниел, Сигвалди, Патрик и Анастасија!