Среќен роденден Горан!

Поранешниот репрезентативец на Македонија, кој беше дел од успехот во 2009 година на Мундијалот во Хрватска, Горан Ѓоргоноски денеска слави роденден. Тој веќе неколку години е надвор од активното играње, но и понатаму е во ракометот. Денеска Ѓоргоноски полни 40 години.

Роденден има Швајцарецот од Вакер Тун, Жоел Христинат. Тој денеска полни 23 години.

Исланѓанецот Тандри Мар Конрадсон кој игра за Скјерн, пак, денеска го има својот 29 роденден.

И Русинката од Ростов, Валерија Собкало е меѓу славениците, а таа денеска станува полнолетна.

Среќен роденден Стефан, Жоел, Тандри и Валерија!