Среќен роденден Валур!

Легендарен ракометар кој има оставено огромна трага во минатите дваесетина години, еден од најдобрите на сите времиња во Исланд, Валур Сигурдсон денеска слави роденден. Играчот кој во следната сезона ќе работи под палката на Раул Гонзалес полни 40 години.

Сигурдсон дојде во редовите на ПСЖ од Рајн Некар откако во спротивен правец се упати Уве Генсхајмер.

Роденден има и Норвежанката која настапува во редовите на Ларвик, Мари Кристине Молид. Таа го прославува својот 29. роденден.

Среќен роденден Валур и Мари!