Среќен роденден Андреј!

Репрезентативецот на Македонија во кадетска конкуренција и ракометар на Металург 2 денеска е меѓу славениците на роденден. Тој денеска ќе наполни 19 години.

Роденден има и Тилен Кодрин. Словенецот кој го носи дресот на Целје денеска го слави својот 25. Роденден.

Французинот Рубенс Пјер, кој настапува за Монпелје, пак, денеска полни 20 години.

Добро познатиот Данец, Андерс Егерт кој е дел од тимот на Скјерн, го прославува својот 37. роденден.

Норвежанката Станге Тине игра во тимот на Ларвик, а денеска полни 33 години.

Среќен роденден Андреј, Тилен, Рубенс, Андерс и Станге!