СПЕКТАКЛУАРНО ОТВАРАЊЕ НА СЕДМИОТ ФАЈНАЛ ФОР ВО КЕЛН (ФОТО)

Ракометна Европа е подготвена за седмиот фајнал фор во машка конкуренција. Организаторот и годинава приреди вистински спектакл на отварањето на ракометниот дводневен празник.

ЕХФ под лајтмотивот „Херои“ им оддаде почит на легендите Логвен, Ромеро, Кристијансен и Лиевски кои го донесоа вредниот трофеј до местото од каде ќе го подигне новиот првак во Лигата на Шампионите. Одличното отварање го зачини германската победнича на “The Voice” која ја испеа преработката на песната на Дејвид Боуви насловена „Херои”13288811_10153474887246644_141088140_n 13296225_10153474887236644_1697659376_n 13330305_10153474887226644_401940965_n 13330338_10153474887231644_810994583_n 13330387_10153474887241644_1828266372_n 13330425_10153474887221644_550856679_n

ФОТО: ФИЛИП ВИРАНОВСКИ