Со нов селектор, на ново Светско! Македонија слави (ВИДЕО)

Македонската ракометна репрезентација успеа да ги надокнади високите шест голови предност и со стил да се пласира на ново петто Светско првенство. По Шпанија и Катар, Лино Червар ќе ги води македонските ракометари во нова авантура, со неколку нови репрезентативци, а по успешно завршената работа Македонија прослави во соблекувалната. Вечерва од националниот дрес се простија Филип Миркуловски и Наумче Мојсовски, а како започна прославата од соблекувалната можете да проследите во продолжение.

https://www.facebook.com/rfmofficial/videos/865162246921280/