Солзи за крај на надежите за финале (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Вардар по трет пат ќе игра за бронзата на финалниот турнир во Лигата на шампионите, македонските првенки повторно пропуштија шанса да обезбедат пласман во големото финале, но овојпат навивачите останаа разочарани од пристапот и играта на „црвено-црните“ кои со висок пораз се збогуваат од своите желби и надежи. Пораз кој боли, пораз кој останува врежан во сеќавањата на сите фанови, пораз од кој треба да се извлече поука и да се научи вистинската лекција…

[gallery_bank type=”images” format=”masonry” title=”false” desc=”false” responsive=”true” display=”all” sort_by=”sort_order” special_effect=”none” animation_effect=”fadeIn” album_title=”false” album_id=”50″]

ФОТО: КОЧО СОТИРОВСКИ