Снегот во Австрија, го замени со пустинско сонце: Костески ужива во Дубаи (ФОТО)

Македонскиот интернационалец Никола Костески не се најде на списокот на селекторот Данило Брестовац пред стартот на Европското првенство, па ова време кога другите се на подготовки со националниот тим, тој го користи за одмор.

Членот на Линц, кој пружа фантастични партии во австрискиот шампионат, ја замени ладната Австрија и снегот таму со пустинското сонце

Костески и неговата сопруга пред празниците уживаат во Дубаи…