Слишковиќ: Кил падна психолошки во продолженијата (ВИДЕО)

Одличен натпревар прикажаа Веспрем и Кил во вториот полуфинален дуел на фајнал фор турнирот. По изедначената игра по истекот на регуларните шеесет минути, Веспрем покажа вистинска доминација во продолженијата и заслужено славеше со резултат 31-28.

Иван Слишковиќ постигна два клучни погодоци во продолженијата со кои Веспрем стави точка на победата, а во видеото подолу може да ја погледнете неговата кратката изјава.

ФОТО: ФИЛИП ВИРАНОВСКИ