Скопје не признава европски шампиони (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Во ЕХФ натпреварот на неделата, Вардар успеа да триумфира над Киелце со резултат 40-34. Карачиќ, Дибиров и Душебаев одиграа одличен натпревар кој беше надополнет со одбраните на Штербик што на крајот го однесе Вардар на првата позиција во групата.

Во продолжение погледнете ги најинтересните моменти од денешниот натпревар низ објективите на 24ракомет.мк

[gallery_bank type=”images” format=”masonry” title=”false” desc=”false” responsive=”true” display=”all” sort_by=”sort_order” special_effect=”none” animation_effect=”fadeIn” album_title=”false” album_id=”94″]

ФОТО: Петр Стојановски

Македонскиот првак со оваа победа се искачи на првото место на табелата во група Б, а следниот предизвик ќе го има веќе во четврток против германскиот шампион Рајн Некар Ловен.

[gallery_bank type=”images” format=”masonry” title=”false” desc=”false” responsive=”true” display=”all” sort_by=”sort_order” special_effect=”none” animation_effect=”fadeIn” album_title=”false” album_id=”93″]

ФОТО: Кочо Сотировски