Скандалозно судење на српските судии?! Реакцијата на Полјаците по денешниот натпревар (ВИДЕО)

По завршувањето на натпреварот, полските ракометари се упатија кон центарот на теренот каде цинично им ракоплескаа на судиите за денешното делење на правдата. Денешниот полуфинален натпревар е главна тема низ ракометиот свет и многумина го поставуваат прашањето дали Катарците однапред го купиле првенството?

Во видеото подолу погледнетe го незадоволство на полската репрезентација.