Сираба Дембеле номинирана за најдобро лево крило во изборот на ЕХФ! (ВИДЕО)

ЕХФ го објави списокот на ракометарки кои влегуваат во изборот за најдобро лево крило во ЕХФ Лигата на шампионките во женска конкуренција.Левото крило на ЖРК Вардар и член на репрезентацијата на Франција, Сираба Дембеле е номинирана во овој избор, а покрај неа во комбинација се и Тамара Мавсар(Крим),Паула Бадуин(Мец),Валентина Ардеан(Баја Маре) и Мариа Фискер(Виборг).

Left wing All-Star nomineesWhich of these wonderful left wing players deserves to make the Women’s EHF Champions League All-Star team? Vote for the team here: http://www.icy.at/ehf/CL_AllStarTeam2015WTamara Mavsar (SLO) – RK Krim (SLO)Paule Baudouin (FRA) – Metz Handball (Officiel) (FRA)Valentina Ardean (ROU) – HCM Baia Mare (ROU)Siraba Dembele (FRA) – ZRK Vardar (MKD)Maria Fisker (DEN) – Viborg HK (DEN)

Posted by EHF Champions League on Sunday, April 5, 2015

Вашиот глас за една од номинираните ракометарки можете да го дадете на следниот линк