Се пишува ракометна историја: Линк за следење на дуелот меѓу Македонија и Франција (ВИДЕО)

Натпреварот кој ќе влезе во ракометната историја на репрезентативниот ракомет на Македонија, ќе се игра со почеток во 19:30 часот. Младинците ќе го играат полуфиналето на Мундијалот во Алжир против фаворизираната селекција на Франција. Со оглед на тоа што никаде нема ТВ пренос, македонските љубители на ракометот, ќе мораат да се снаоѓаат со лајв стрим на интернет.

Мечот меѓу Македонија и Франција можете да го следите на линокт подолу…

https://www.youtube.com/watch?v=ksBjs00T6qA