Се огласи Миркуловски: Момци, на вистинскиот пат сте! (ФОТО)

По големиот успех на македонската младинска репрезентација на Мундијалот во Алжир, каде што стигна до шестото место, се огласи еден од столбовите на сениорскиот тим, Филип Миркуловски, кој им го честита високиот пласман и им порача дека се на вистинскиот пат…