СЕХА ќе има нов шампион: Желбата го победи квалитетот, Мешков е првиот финалист! (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Со резултат 32-28 заврши првото полуфинале на СЕХА Фајнл Фор турнирот, во корист на белорускиот шампион кој ќе го продолжи престојот во Веспрем до самото финале каде го очекува подобриот од дуелот меѓу Веспрем и ППД Загреб. Вардарци ќе играат во натпреварот за трето место како утеха за пропуштената шанса.

[Best_Wordpress_Gallery id=”61″ gal_title=”SEHA Final 4 VARDAR-BREST”]