СЕХА покажа како треба да изгледаат вистински чирлидерки (ФОТО)

Организаторот навистина се обидува да го разубави СЕХА викендот во Вараждин. За добро расположение на паузите од ракомет задолжени се весели чирлидерки, чија задача е да ги забавуваат гледачите на паузите меѓу ракометната игра. Прекрасните девојки со задоволство се сликаа со навивачите во Вараждин, весело очекуваа да го украдат шоуто.

Сеха Лигата оваа година се потруди организацијата на Фајнл-Фор турнирот во Вараждин да биде на врвно ниво. На свеченото отворање пред стартот на првиот полуфинален дуел помеѓу Веспрем и Мешков Брест организаторот понуди различен тип на забава за сите пруситни на трибините. Од музички точки, пиротехника на теренот до спектакуларно осветлување и најава на двете екипи. Но, целокупното шоу го украдоа прекрасните чилидерки кои со своите прекрасни точки ги оставија без здив сите присутни во Арена Вараждин.

[gallery_bank type=”images” format=”masonry” title=”false” desc=”false” responsive=”true” display=”all” sort_by=”random” special_effect=”none” animation_effect=”bounce” album_title=”false” album_id=”40″]