СЕХА ОЛ СТАР – Кристопанс е МВП, уште тројца вардарци меѓу најдобрите

По завршувањето на финалниот натпревар од СЕХА лигата, раководството на регионалното натпреварувањр ги прогласи најдобрите.

Сосема заслужено, најкорисен ракометар на Ф4 е вардаровиот десен бек Даинис Кристопанс, доека во идеалниот тим се најде тој, плус уште тројца вардарци.

Голманот Милосављев, крилото Дибиров и пивотменот Стоилов се исто така дел од Ол Стар тимот.

ГОЛМАН – ДЕЈАН МИЛОСАВЉЕВ, ВАРДАР
ЛЕВО КРИЛО – ТИМУР ДИБИРОВ, ВАРДАР
ЛЕВ БЕК – ДАМИР БИЧАНИЌ, ЗАГРЕБ
СРЕДЕН БЕК – САНДРО ОБРАНОВИЌ, МЕШКОВ БРЕСТ
ДЕСЕН БЕК – ДЕНИС КРИШТОПАНС, ВАРДАР
ДЕСНО КРИЛО – ЗЛАТКО ХОРВАТ, ЗАГРЕБ
ПИВОТ – СТОЈАНЧЕ СТОИЛОВ, ВАРДАР
ДЕФАНЗИВЕЦ – ПАВЕЛ ХОРАК, МЕШКОВ БРЕСТ
МВП – ДЕНИС КРИШТОПАНС, ВАРДАР