СЕХА ги одбра најдобрите седум на Ф4 турнирот!

По финалниот натпревар од СЕХА Ф4 турнирот, беа доделени наградите за најдобрата седморка. Единствено ракометарите на Вардар, од оние екипи кои играа во полуфиналето на СЕХА Ф4, немаат свој преставник меѓу најдобрите седум, а тука место имаше за:

Роланд Миклер (Веспрем) голман

Радослав Антл (Татран) нaјдобрo лево крило

Растко Стојковиќ (Мешков) најдобар пикер

Гашпер Маргуч (Веспрем) најдобро десно крило

Сандро Обрановиќ (ППД Загреб) најдобар лев бек

Никулеку Дмитриј (Мешков) најдобар централен бек

Ласло Наѓ (Веспрем) најдобар десен бек


МВП на турнирот Чема Родригез (Веспрем)


ФОТО: ФИЛИП ВИРАНОВСКИ