Секунди од радост до тага (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Во првото коло од СЕХА Лигата, Вардар на домашен терен го пречека составот на Мешков Брест. Гостинската екипа беше подобра во првиот дел и имаше солидна предност од 18-15, која македонскиот шампион предводен од одличниот Дибиров во вториот дел ја стопи но не успеа да ја претвори во триумф бидејќи Стојковиќ со погодокот од линијата од 7 метри го изедначи резултатот на 34-34 и ги подели бодовите помеѓу двете екипи.

Во продолжение погледнете ги најинтересните моменти од денешниот натпревар низ објективот од 24ракомет.мк

[gallery_bank type=”images” format=”masonry” title=”false” desc=”false” responsive=”true” display=”all” sort_by=”pic_id” special_effect=”none” animation_effect=”fadeIn” album_title=”false” album_id=”65″]

 ФОТО:24РАКОМЕТ