Светот нека се плаши, доаѓаат момците наши (ФОТО)

Младинската машка ракометна репрезентација на Македонија одигра најдобро кога беше најпотребно и во решавачкиот меч од групата Ц го совлада Бразил со 28:23, со што ја заврши групната фаза на второто место и обезбеди пласман меѓу 16 најдобри репрезентации во светот. Нормално, по ваков одлично одигран меч следува победничка фотографија…