Сандер Сагосен за 24Ракомет ТВ: Имам уште една година договор со мојот клуб, потоа ќе размислувам за Барселона!(ВИДЕО)

Сандер Сагосен е еден од предводниците на новата генерација норвешки ракометари. Одличните игри на репрезентацијата на Норвешка и донесоа место меѓу првите четири екипи на Европското првенство во Полска. На отворениот ден со медиумите Сагосен за 24Ракомет ТВ изјави: