Ристовски во комбинација за најдобар ракометар по првите осминафинални натпревари (ВИДЕО)

Македонскиот репрезентативен чувар на мрежата и член на Рајн Некар Левен, Борко Ристовски се најде во комбинација за најдобар ракометар по првите осминафинални натпревари. Ристовски имаше одличен перформанс на натпреварот во Загреб во кој забележа 10 успешни интервенции, што беше доволно ЕХФ го награди со номинација во изборот за најдобар ракометар во првата осминафинална рунда. Покрај Ристовски во изборот се најдоа и:

Уве Генсхајмер (лево крило,Рајн Некар Левен)
Микал Јурецки (лев бек,Киелце)
Марко Тарабочиа (централен бек,Висла Плоцк)
Јохан Јакобсон (десен бек,Фленсбург)
Златко Хорват (десно крило, ППД Загреб)
Ренато Сулиќ (пикер, Веспрем)

Best 7 | Last 16 . Leg 1 | VELUX EHF Champions League

Vote for the player of the round: http://fans.vote/v/ACla1DbMsnoGK – Borko Ristovski (Rhein-Neckar Löwen)LW – Uwe Gensheimer (Rhein-Neckar Löwen)LB – Michal Jurecki (Vive Tauron Kielce)CB – Marko Tarabochia (SPR Wisła Płock)RB – Johan Jakobsson (SG Flensburg-Handewitt)RW – Zlato Horvat (RK Zagreb)LP – Renato Sulic (MKB Veszprém KC)

Публикувахте от EHF Champions League в Понеделник, 21 март 2016 г.

За најдобар ракометар по првите осминафинални натпревари можете да гласате на следниот ЛИНК