Реакцијата на Филип Јиха по израмнувачкиот гол на Македонија

Репрезентацијата на Чешка на дуелот со Македонија настапи без главните ѕвезди и ударната бековска двојка Хорак и Јиха. Сепак тоа не ги спречи да освојат бод на домашен терен.
Чешката репрезентација на почетокот на второто полувреме имаше осум голови предност, затоа разбирлива е реакцијата на ѕвездата на Кил по израмнувачкиот погодок на Манасков на истекот на 59-та минута.
На социјалните мрежи објавени се две фотографии кои кажуваат се…jiha-2jiha-1
Фото: © 2014 INSTAGRAM (handzone.fr)