Раул: Немам коментар… (ВИДЕО)

Македонија со победа над Чиле го заврши настапот на СП во Данска и Германија. Сепак, на жалост на сите љубители на ракометот во нашата земја овој триумф беше доволен само за 15.место на конечната табела.

По завршувањето на последниот дуел на СП македонскиот селектор Раул Гонзалес пред новинарите ги искажа своите впечатоци од целокупниот настап на Македонија на Светското првенство.

За тоа како Македонија се претстави на СП во Данска и Германија, нападите од страна на колегите за неговата недоволна посветеност кон репрезентацијата, идните планови поврзани со селекторското столче… погледнете во изјавата дадена за 24Ракомет ТВ.