Раул на француски диригира, Уве егзекутира, ПСЖ доминира! (ВИДЕО)

Тимот на ПСЖ ја продолжи победничката серија во Лигата на шампионите и по одиграни седум кола остана единствен непоразен тим досега. Французите на домашен терен славеа над Флензбург со 29-28.

Победничкиот погодок беше дело на Уве Генсхајмер на девет секунди до крајот, а последната акција и тајм-аутот на Раул потсетија на завршните напади против Барселона и ПСЖ на Ф4 во Келн, кога Вардар стана шампион.

Погледнете…