Раул Гонзалес во трка за најдобар тренер во ЛШ (ВИДЕО)

Тренерот на Вардар, Раул Гонзалес се најде во изборот на ЕХФ за најдобар тренер во ЛШ. Гонзалес втора година по ред го доведе Вардар на чекор до фајнл-фор турнирот во Келн, но никако не успева да ја помине последната четвртфинална пречка. Минатата година Фленсбург а оваа Киелце беа екипите кои го срушија “црвено-црниот” сон за фајнл-фор. Покрај шпанецот во изборот за најдобар тренер се најдоа и Алфред Гисласон (Кил), Хуан Пастор (Пик Сегед), Веселин Вујовиќ (ППД Загреб) и Талант Душебаев (Киелце).

Best coach All-Star nominees | VELUX EHF Champions League 2014/15

Which coach has had the biggest influence on his team this season? Who deserves to lead the VELUX EHF Champions League All-star team?Sunday is your deadline to vote: http://bit.ly/1415allstarteam

Posted by EHF Champions League on Friday, May 22, 2015