Раул ги водеше “Светците” до победа над Мешков

Првиот натпревар на силниот турнир во Стразбург заврши со победа на тимот на ПСЖ над Мешков Брест со 35:29.

Ова беше одличен натпревар на ракометарите на ПСЖ кои во оваа сезона ќе бидат предводени од страна на поранешниот тренер на Вардар, Раул Гонзалес. ПСЖ сосема очекувано дојде до победата, па на најдобар начин го отвори турнирот.

Утре Раул и момците ќе ги одмерат силите со екипата на Вардар. Средбат почнува од 20:30 часот. Вечерва, пак, во вториот меч составот на Монпелје ќе се судри со Нант на Кире Лазаров. Почетокот е од 20:30 часот.