Ракомет или кошарка? Во Германија резултатот на еден натпревар гласеше 60-46(ВИДЕО)

Во германската Бундеслига натпреварот помеѓу екипите на Кил и Магдебург кој заврши со резултат 54-34, го држи рекордот на најмногу постигнати голови во професионалниот ракомет во Германија.
Но на натпреварот во германската Оберлига (четврта дивизија) помеѓу екипите на Фреиберг и Вератал беа постигнати дури 106 голови, а резултатот гласеше 60-46. Веќе на полувреме резултатот беше 27-20, а во вториот дел беа постигнати уште повеќе голови за неверојатни на крајот 60-46.

Видео од натпреварот: