Ракометот се сака од најмали нозе (ФОТО)

Натпреварот од Лигата на Шампионите помеѓу Металург и Татран Прешов донесе многу возбудливи моменти во првиот дел кои ги проследи интересен гледач на трибините во „Борис Трајковски“.

Доказ дека ракометот се сака од најмали нозе е најмалиот фан на „сино-белиот“ состав на Металург предводен од Лино Червар.

received_10209410364649270