Ракометарките на Рингкобинг го изненадија Холстебро! Причина повеќе за ваква прослава (Видео)

Данското првенство во женска конкуренција и оваа сезона нуди многу возбудувања за шампионската титула. Во рамките од четвртото коло екипата на Рингкобинг на свој терен го изненади Твис Холстебро со 37:30 (20:14) и се приклучи во борбата за трофејот.

Погледнете како ракометарките на Рингкобинг ја прославија победата над Холстебро во својата соблекувалната.

 

Det her, det bliver man aldrig træt af! Så I får den til at gå i seng på!Jaaaaaaaaaaa (Y)

Posted by Ringkøbing Håndbold on Tuesday, September 22, 2015