Ракометарите на Саран подготвени за „војна“ (ФОТО+ВИДЕО)

Вообичаено е за ракометните екипи во овој период да заминуваат на висински подготовки на планина. Но, сигурно не е вообичаено екипата да се подготвува во воен камп како ракометарите на Саран. Сигурно дел од нив служеле воен рок, па се потсетија на таквите искуства. Преживување во природа, напорни вежби, носење огромни трупци…Погледнете низ фотографиите и видеата како изгледаат нивните подготовки за дуелите со ПСЖ, Монпелје, Нант…