Радичевиќ за 24Ракомет ТВ: Желбата за финале не доведе да ја изгубиме главата (ВИДЕО)

Македонскиот шампион е поразен во третото полуфинале на Лигата на шампионите. По тешкиот пораз од ЦСМ Букурешт, Јованка Радичевиќ истакна дека слабата ментална подготовка и преголемата желба му кумувале на овој пораз. Целата изјава можете да ја проследите во продолжение.