Радичевиќ за 24Ракомет ТВ: Да игравме два дена судиите немаше да дозволат да победиме (ВИДЕО)

Јованка Радичевиќ одигра одлично против нејзиниот поранешен тим Ѓер, кој по продолженијата славеше победа со резултат 31-30 и стигна до титулата во најелтиното натпреварување.

По натпреварот, Радичевиќ проговори пред камерата на 24Ракомет за нејзините импресии од финалниот натпревар.