Против Вардар не „пали“ седум на шест: Порто прими четири гола на празна мрежа (ВИДЕО)

Ракометарите на Вардар во вториот дел играат одлично и се чини дека се на добар пат кон втората победа во Лигата на шампионите.

По 14-16 во првиот дел, Порто се  обиде да го зголеми водството со игра „седум на шест“, но против европскиот првак не „пали“ ниту таква игра.

Дибиров преку цел терен, потоа Кристопанс и на два пати Шишкарев ја погодија празната мрежа на Порто, па гостите заборавија на „седум на шест“ во продолжение од мечот.

Погледнете…