Проработе вулканот во Радовиш: Победничкиот гол на Мајиќ за голема победа (ВИДЕО)

Радовиш забележа голема победа над Пелистер со 25:24, откако црногорскиот интернационалец Мирко Мајиќ погоди во последните секунди. Битолчани имаа уште неколку секунди за реми, но биеја крај голот, па голема радост на целосно исполнетите трибини во „25 Мај“ можеше да започне. Погледнете го погодокот во видео прилогот…

https://www.facebook.com/788589831/videos/10156641106689832/